אוסטאופתיה לספורטאים

המודעות בענפי הספורט המקצועי לטיפול האוסטאופתי הולכת ומתגברת וקבוצות ספורט רבות נעזרות באוסטאופת כעניין שבשגרה, הן עבור טפולים מניעתיים שוטפים והן עבור טיפולים שיקומיים.

ספורטאים מקצועיים רבים חווים הגבלות תנועה כאלו ואחרות כתוצאה משחיקה של גידים, מפרקים ושרירים. במקרים כאלה, הגוף מפצה על המגבלה באמצעות הפעלת לחץ על שרירים ואברי גוף אחרים, והגוף הופך חשוף יותר לפציעות ולדלקות חוזרות. עם חלוף הזמן, הספורטאי יחווה ירידה בתפקוד, ירידה בביצועים, חולשה ופגיעה בריאותית.

הטיפול האוסטאופתי השוטף מאפשר לשמור על גמישות המפרקים והרקמות, מחזק את עמידותם, שומר על איזון הגוף, ומאפשר לספורטאי להמשיך לעסוק בספורט באופן רציף ומיטבי. בנוסף, הטיפול מסייע להפחית את הסבירות לירידה בתפקוד ולשחיקה של איברי הגוף.

הטיפול השיקומי, מתמקד במציאת גורם הכאב וטיפול בו, כך שהבעיה נפתרת מן השורש ולאורך זמן, ואינו מסתפק בטיפול הנקודתי בסימפטום או בפיצוי שהגוף יצר ללקות בתפקוד.אוסטאופת מיומן יכול לסייע לספורטאי ולהביא להקלה גם בכאבים שנגרמו כתוצאה מנקע, שבר, מתיחת גיד, כאבי פרקים, סחרחורות, כאבי ראש, קשיי נשימה ועוד

טיפול אוסטאופתי לאחר ניתוח או פציעה עשוי לקצר באופן משמעותי את משך ההחלמה, להחזיר את יכולת התנועה לגוף ולשפר את התפקוד ואת הביצועים.

עם זאת, חשוב לציין כי טיפול אוסטאופתי אינו נחלתם של ספורטאים מקצועיים בלבד, ויותר חובבי ספורט נחשפים לתחום טיפול זה. ככל שגובר העיסוק בריצה, ברכיבה על אופניים ובתחומי ספורט נוספים, חשופים המתעמלים למכאובים שונים אשר נגרמו כתוצאה מהעיסוק בפעילות הספורט החביבה עליהם. הטיפול האוסטאופתי מאפשר להמשיך ולעסוק בספורט תוך שמירה על הגוף ועל התנועתיות והגמישות שלו, ומטפל בפגיעות שנוצרו כתוצאה מהעיסוק בו.

אוסטאופתיה לספורטאים
אוסטאופתיה לספורטאים
אוסטאופתיה לספורטאים
אוסטאופתיה לספורטאים
אוסטאופתיה לספורטאים
אוסטאופתיה לספורטאים