אודות

האוסטיאופתיה היא שיטת טיפול משלימה לרפואה הקונבנציונאלית, המבוססת על אבחון וטיפול ידני בלבד, ללא שימוש בתרופות, מכשירים או עזרים חיצוניים. השיטה פותחה בארה"ב בשלהי המאה ה – 19, על ידי ד"ר אנדרו טיילור סטיל שהגיע למסקנה שיש לטפל בכל גוף האדם ולא רק באזור הפצוע או הכואב. תוך כדי למידה והתבוננות במסר מקרים הוא מצא כי הגוף יכול להתמודד לבד עם המחלה או הכאב אך בתנאי שיקבל תמיכה חיצונית שתכוון אותו לעשות זאת בצורה הנכונה.

במהלך האבחון והטיפול, האוסטיאופת לא מתמקד בסימפטום ובאיבר הכואב בלבד, אלא מתייחס לגוף כמכלול. הוא בוחן את הקשר בין המערכות השונות בגוף, מאתראת מקור הבעיה וממקש את הטיפול בו וזאת על מנת למנוע, עד כמה שניתן את הישנותה. האבחון של האוסטיאופת מתייחס להיסטוריה הרפואית של המטופל, ולקשרים בין מערכות הגוף השונות – מערכת השרירים, האיברים והעצמות, מתוך ידיעה שפגיעה באחת המערכות משפיעה על האיזון והתנועה של האחרת.

כאשר אחת המערכות בגוף נפגעת, נוצרת פגיעה ביכולת התנועה של אותה מערכת. הפגיעה בתנועה גורמת לפגיעה בתפקוד התקין וכך נוצרת תגובת שרשרת שמשפיעה על מערכות גוף אחרות. הדרך של הגוף לאותת על כך היא באמצעות כאס- לשדר כאב ממקום מסוים בגוף.

במהלך האבחון האוסטיאופת מתבסס על הידע הרב שברשותו אותו רכש בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה והמכאניקה של גוף האדם ובאמצעות בדיקה ידנית של המערכות הנגועות, מזהה את מקור הבעיה ומטפל בה בנוסף לטיפול בסימפטום הנקודתי.

הטיפול הוא ידני, ובמהלכו מפעיל האוסטיאופת מניפולציות, לחיצות ומתיחות, בצורה עדינה ומבלי לגרום טראומה לגוף, על מנת להשיב לגוף את הגמישות והתנועתיות שלו, ולהניע את תהליך ההבראה בשאר המערכות הפגועות בגוף

 הטיפול האוסטיאופת הוכח כיעיל בטיפול במגוון בעיות:

  • בעיות אורתופדיות: כאבי גב עליון או תחתון, פריצת או בלט דיסק, עקמת,כאבי גידים, כאבי מפרקים, דלקות פרקים, כאבים כרוניים והגבלת תנועה בצוואר, כתפיים, ברכיים, ירכיים ועוד.
  • בעיות נוירולוגיות: כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, צלצולים באוזניים, סינוסיטיס כרוני, דלקות בעצבים, חוסר תחושה או נימול בגפיים ועוד.
  • בעיות נשימה: אסטמה ומחלות נשימה כרוניות
  • שיקום לאחר ניתוחים ותאונות: טיפול שיקומי והחזרת התנועה לאחר תאונה או ניתוח
  • טיפול בנשים בהריון: טיפול בכאבי גב ורגליים המאפיינים את מהלך ההיריון, והכנה ללידה
  • טיפול בתינוקות: טיפול בבעיות המאפיינות תינוקות רכים, בעיות התפתחות ועוד
  • טיפול בילדים ובבני נוער
  • טיפול בספורטאים

 הטיפול בשיטה זו נהיה מוכר ופופולארי בעיקר בתקופת מגפת השפעה הספרדית כאשר הוכיח את עצמו בהצלת אלפי חיים. בזמנים של היום הטכניקה הטיפולית של האוסטיאופתיה מדורגת במקום הראשון בתור הטיפול היעיל ביותר לכאבי גב תחתון במדינות צפון אמריקה.

מדובר בסוג של טיפול שמתאים לטיפול במגוון בעיות רחב ולכל גיל.

צור קשר

בואו להתחיל בשינוי

מלאו את פרטיכם ואחזור אליכם

אריק ברקוביץ
אוסטאופת ופיזיותרפיסט מומחה
נייד: 054-5957185
דוא"ל: [email protected]

השייטת 4, נס ציונה
מרכז הדרי סמל, קומה ראשונה


* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
* אנא הקלידו דואר אלקטרוני
אנא הקלידו פרטים