אוסטאופתיה למבוגרים

הטיפול האוסטיאופתי מתאים לכל גיל ותוכנית הטיפול מותאמת באופן אישי לכל מטופל ולבעיות מהן הוא סובל. השיטה מבוססת על שתי הנחות בסיס מרכזיות:

  • לגוף יש מנגנון ריפוי עצמי טבעי והטיפול מעורר יכולת זו
  • מערכות הגוף השונות – השלד, השרירים, האברים וכו', תלויות זו בזו, ומשפיעות זו על זו. על פי שיטת הטיפול פגיעה באבר מסוים בגוף עשויה להשפיע על איבר או מערכת אחרים ולגרום למגבלה בתנועה והופעת הכאב. הטיפול האוסטיאופתי מטפל בגוף כמכלול, ומטפל בכל מערכות הגוף ובסינרגיה ביניהן, ולא רק באזור הפגוע. באמצעות שיטת טיפול זו, מצליח האוסטאופת לטפל במקור הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה.

האוסטיאופתיה מטפלת בשלוש מערכות הגוף השונות, מתוך ידיעה שהאיזון ביניהן יביא לריפוי הגוף:

  • מערכת השדרה ועצמות הגולגולת – קרניו-סקראל
  • מערכת האיברים הפנימיים - ויסצרה
  • מערכת השלד ומערכת השריר - מוסקולוסקלטרי

הטיפול האוסטיאופתי נועד לטפל במגוון בעיות בריאות ומכאובים: כאבי ראש, כאבי גב, דלקות פרקים, בעיות אורתופדיות, בעיות נוירולוגיות ועוד.
האוסטיאופתיה נותנת פתרונות טיפול ייחודים גם עבור קבוצות בסיכון גבוה כגון נשים בהריון וספורטאים

שיטת הטיפול הייחודית מתאימה הן כטיפול מונע לסובלים מכאבים ומדלקות כרוניות, אשר נועד למנוע התקף או התפרצות של הכאב, הן עבור מטופלים בריאים אשר בשל תחום עיסוקם או מצבם הגופני מועדים לפתח כאבים וסימפטומים דלקתיים, והן כטיפול שיקומי משלים לאחר פגיעה, פציעה או ניתוח.

האוסטאופתיה הוכחה כיעילה, בנוסף לשינוי תזונתי ולפעילות גופנית, בהחזרת האיזון לגוף ולשיפור תופעות הלוואי הנלוות לגיל המעבר אצל נשים. בנוסף, נעשה שימוש בטיפול האוסטאופתי עבור בני הגיל השלישי. באמצעות הטיפול מוחזר האיזון למערכות הגוף שנחלשו כחלק מסימני הגיל – מערכת השרירים, עצמות האגן, חוליות הגב ועמוד השדרה.

האוסטאופת מטפל בגוף בטכניקות ידניות עדינות, באמצעות הפעלת לחץ, מתיחות ומניפולציות על האזור המטופל.

עבור מטופלים מבוגרים הטיפול נמשך כ – 45 דקות, ומתבצע בלבוש מלא שמאפשר הסתכלות על המערכות השונות, התאמות והפיצויים שהגוף יוצר. לדוגמא, סיבוב פנימי של הקרסול ישפיע על הברך שתשפיע על מנח ותנועת הירך, שתשפיע על תפקוד האגן והגב...על מנת להגיע להצלחה בטיפול, נדרשת הבחנה מדויקת. האוסטיאופת מעבד את אינפורמציות השונות שהוא קיבל מהמטופל על ידי תשאול, הסתכלות ובדיקה ידנית.

אוסטאופתיה למבוגרים
אוסטאופתיה למבוגרים
אוסטאופתיה למבוגרים
אוסטאופתיה למבוגרים